اتصال گوشی اندرویدی به تلویزیون هوشمند – (3 راه کاربردی و سریع)

همان‌طور که می‌دانید تلفن‌های هوشمند دارای یک پورت USB هستند که برای شارژ و انتقال دیتاها و فایل‌ها به رایانه استفاده می‌شود.  البته این پورت امروزه تبدیل به یک پورت همه‌کاره شده‌است. از آن‌جا که هر تلویزیون پیکربندی و درگاه خاص خود را دارد؛ اتصال گوشی اندرویدی به تلفن ممکن است کار آسانی نباشد. ما در این مقاله به بررسی سه راه اصلی اتصال تلفن هوشمند از طریق کابل USB به تلویزیون پرداختیم. امید است که برای شما عزیزان مفید واقع شود.

اتصال گوشی اندرویدی به تلویزیون

مورد اول: اگر تلویزیون هوشمند دارید از طریق پورت USB می‌توانید به‌راحتی آن را به گوشی متصل کنید

اتصال گوشی اندرویدی به تلویزیون هوشمند بسیار ساده است. تلویزیون‌های اسمارت به‌شکلی طراحی شده‌اند که از طریق کابل USB به‌راحتی متصل می‌شوند. در صورتی که تلویزیون و تلفن اندرویدی هوشمند شما مجهز به قابلیت خروجی ویدئو باشد این‌کار بسیار ساده است. شما پس از اتصال گوشی اندرویدی به تلویزیون می‌توانید از گوشی به عنوان ریموت کنترل تلویزیون استفاد کنید و صفحه گوشی را در تلویزیون خود ببینید و کنترل کنید.

اتصال گوشی اندرویدی به تلویزیونالبته توجه داشته باشیدکه همه تلفن‌های اندرویدی قابلیت خروجی ویدئو را ندارند. ضمن این‌که برخی تلویزیون‌های هوشمند نیز قادر به سازگاری با دستگاه‌های اندرویدی نیستند و فقط می‌توانند پوشه‌های داخلی آن را بخوانند.

مورد دوم: ابتدا سیگنال گوشی هوشمند خود را به لپ تاپ یا کامپیوتر و سپس به تلویزیون متصل کنید:

این یعنی کامپیوتر یا لپ تاپ شخصی شما واسطه بین شما و تلویزیون محسوب می‌شوند. سیگنال خروجی ابتدا به کامپیوتر شخصی و سپس به تلویزیون هوشمند می‌رسد.

برخی برنامه‌های پیشنهادی برای این کار:

Vaysor: این برنامه یک سرویس متعلق به google chrome است. بنابراین شما نیاز دارید کروم را روی سیستم خود نصب داشته باشید.

MirrorGo: این برنامه برای گیمرهای موبایلی طراحی شده‌است که علاقمندند روی رایانه بازی کنند؛ اما در عین حال هم میخواهند تصویر آن را روی تلویزیون هوشمند خود ببینند. برای این‌کار کافیست شما بعد از این‌که تلفن اندرویدی خود را با رایانه خود جفت کردید آن را ازطریق HDMI به تلویزیون خود وصل کنید. امروزه اکثر تلویزیون‌های هوشمند موجود در بازار چه جدید چه قدیمی دارای پورت HDMI هستند. بعد از این‌کار برای مشاهده تصویر روی رایانه خود کلید میان‌بر Windows+P را بزنید سپس گزینهDuplicate  را زده و تصویر را روی تلویزیون خود ببینید.

مورد سوم: برای اتصال بی‌سیم از نرم افزار تخصصی استفاده کنید

خب در مورد آخرین گزینه باید بگوییم که دستگاهی مانند Chromecast این مزیت را دارد که اتصال گوشی اندرویدی به تلویزیون هوشمند شما (از طریق EricaJoy/Flickr) را ممکن سازد.  در حالت کلی سخت‌افزارهای مورد استفاده در این زمینه ChromeCast و MiraCast است. این دستگاه‌ها از طریق پورت HDMI

به تلویزیون متصل می‌شوند. همچنین برای دیدن صفحه اندروید روی تلویزیون Wifi داخلی دارند. قیمت جهانی Miracast  و ChromeCast برای خرید در حدود 20 تا 40 دلار است. البته عملکرد اصلی تمام انواع آن‌ها در کل یکسان است و با هر تلویزیون هوشمندی کار می‌کنند.

 

 اتصال گوشی با استفاده از بلوتوث به تلویزیون

برای اتصال گوشی اندرویدی به تلویزیون هوشمند خود با استفاده از بلوتوث ابتد باید از دستگا‌ه‌هایی استفاده کنید که دارای قابلیت A2DP باشند. این مدل‌ها که از دستگاه‌های صوتی بلوتوث استفاده می‌کنند دارای گزینه همگام سازی یا جفت کردن هستند.

بعد از همگام سازی با تلویزیون از طریق تنظمیات گوشی (از طریق انتخاب بلوتوث وسرچ و افزودن دستگاه مورد نظر با تلویزیون)

منبع:
https://axessory.ir/